Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Niespełna miesiąc po zakończeniu Euro 2020, nadszedł czas na kolejne sportowe emocje, tym razem związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Szczególne pochwały należą się polskim biegaczkom Natalii Kaczmarek, Justynie Święty-Ersetic, Kajetanowi Duszyńskiemu oraz Karolowi Zalewskiemu, którzy w ostatniej chwili zapewnili zwycięstwo w finale sztafety mieszanej 4×400 metrów, czego nagrodą był złoty medal.

Na wyróżnienie zasługują także wioślarki – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak oraz Katarzyna Zilmann, za zdobycie srebrnego medalu w konkurencji czwórek podwójnych.

Na tym jednak nie koniec polskich medali na Igrzyskach, bowiem srebrny medal zdobyła para wioślarek Karolina Naja i Anna Puławska w kategorii K2, które uległy jedynie zawodniczkom z Nowej Zelandii.

Powody do szczęścia ma również zapaśnik Tadeusz Michalik, który wywalczył brązowy medal w zapasach klasycznych w kategorii do 97 kilogramów.

Czegoś nieprawdopodobnego dokonała Anita Włodarczyk, która po raz trzeci z rzędu na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Nie należy zapomnieć jednak o Malwinie Koproń, która w tej samem konkurencji uplasowała się na trzecim miejscu podium.

Medale w rzucie młotem zdobyli również panowie, Wojciech Nowicki (złoto), a także Paweł Fajdek, który do swojego dorobku dorzucił brązowy medal.

Dzięki fantastycznej postawie, ogromne uznanie kibiców zyskał Patryk Dobek, który wywalczył brąz w biegu na 800 metrów mężczyzn.

Swoje marzenia spełniły również polskie żeglarki – Agnieszka Skrzypulec oraz Jolanta Ogar otrzymując srebrny medal w żeglarskiej klasie 470.

Szanse na złoty medal ma również Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem, a także “Aniołki Matusińskiego”, czyli Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, które zakwalifikowały się do sobotniego finału w kobiecej sztafecie 4x400m.

Polska kadra olimpijska zdobyła dotychczas 10 medali, co daje 19 pozycję w ogólnej klasyfikacji medalowej. Gratuluje wszystkim sportowcom i trzymam kciuki za kolejne medale Polaków!