Finał konkursu

Już jutro, 24 września odbędzie się finał konkursu ” Wygraj staż w Parlamencie Europejskim” . Do finału zakwalifikowało się 14 uczestników.

Z powodu pandemii finał odbywa się w formule interaktywnego  webimaru(online) na platformie  Parlamentu Europejskiego.

Finaliści wezmą udział w warsztacie, który umożliwi im zdobycie nowych umiejętności w zakresie autoprezentacji i  wystąpień publicznych. Będą tez pracowali w grupach nad zadaniami, umożliwiającymi wykazanie się kreatywnością i umiejętnością pracy zespołowej.

Ostatnim etapem konkursu będą rozmowy indywidualne, które zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych dni z użyciem popularnych komunikatorów.

Laureaci konkursu odbędą płatny staż w Parlamencie Europejskim, w Brukseli.

Staż daje możliwość uczestniczyć w posiedzeniach komisji parlamentarnych, grup politycznych i w wielu seminariach i konferencjach.

Tworzenie warunków wspierających  szanse młodzieży na pełny rozwój i pomyślną karierę zawodową jest jednym z priorytetów mojej pracy parlamentarnej. Pośród kluczowych czynników powodzenia młodych na rynku pracy wymienia się przede wszystkim zdobywanie umiejętności i doświadczenia zawodowego.

Finaliści zatem będą mieli okazję nauczyć się, jak dobrze wypaść podczas wystąpienia, oswoić się z formułą interaktywnego spotkania  czy uczestnictwa w szkoleniu lub rozmowie kwalifikacyjnej  on-line. A wszystko wskazuje na to, że formy pracy i nauki zdalnej na dobre się upowszechnią i będą w użyciu także po okresie pandemii.